جلسه اضطراری هماهنگی جهت کنترل و مقابله با تب کریمه کنگو در فرمانداری انار برگزار گردید.
در این جلسه دکتر عبدالهی از ابتلا و بستری ۲ مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو و ۱ مورد فوتی خبر داد. وی گفت ۱۸ نفر مشکوک مبتلا نیز شناسایی گردیده است.
رئیس شبکه بهداشت تاکید کرد ، این بیماری در اثر ارتباط انسان با دام و در اثر گزیدگی کنه منتقل میگردد.
که از علائم آن تب و بدن درد که شبیه کووید ۱۹ و برخی بیماری های رایج می باشد.
دکتر عبدالهی تاکید کرد جهت پیشگیری و قطع زنجیره بیماری کریمه کنگو بایستی کلیه دامداری ها سمپاشی گردد ، از ذبح خانگی و سنتی دام خودداری شود و در صورت مشاهده علائم بیماری ، سریعا به مراکز درمانی مراجعه گردد.
وی در خصوص خطر این بیماری افزود ، ۵۰ تا ۷۰ درصد امکان فوتی بر اثر این بیماری وجود دارد. که در این بیماری نیز امکان انتقال انسان به انسان زیاد است.

دکتر عبدالهی در خصوص حساسیت این بیماری در شهرستان گفت : متاسفانه از ۵۱ مورد مثبت شناسایی شده در کشور ، ۲ مورد مربوط به انار بوده است.

بهنویی معاون فرماندار نیز در این جلسه بر اجرای ضرب العجلی برنامه پیشگیری و مقابله با این بیماری با همکاری تمامی ارگان ها در سطح شهرستان تاکید کرد. وی خواستار تعامل و همکاری کلیه ادارات با عوامل بهداشتی شد.
معاون فرماندار همچنین از کلیه شهروندان خواست تا از حضور خانوادگی در مراکز دامداری و مجتمع های دامداری خودداری نموده و در صورت مشاهده هرگونه خودروی حامل دام و یا ذبح سنتی ، مورد را به ۱۱۰ و مراکز بهداشتی و دامپزشکی گزارش دهند.