بمناسبت ۹ اردیبهشت ، روز شوراهای اسلامی، همایش شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور فرماندار،  امام جمعه انار و امینشهر ، بخشدار، شهردار انار و تنی چند از مدیران و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا صبح امروز شنبه ۱۰ اردیبهشت در فرمانداری انار برگزار گردید.
در این جلسه زهرودی فرماندار گفت : سرمازدگی امسال تاثیرات منفی بر اقتصاد شهرستان داشته و به ۱۲ هزار هکتار از باغات پسته بالغ بر ۱۲۵۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده است. که قطعا از برنامه های دولت در شهرستان حمایت از کارگران و همچنین رونق کسب و کارهای خرد خواهد بود.
فرماندار در ادامه مبلغ واریز به حساب دهیاری ها و شهرداری ها را از محل حق آلایندگی و ارزش افزوده را در سال ۱۴۰۰ بدین شرح عنوان کرد:
۴۸.۸ میلیارد تومان واریزی به حساب شهرداری ها و دهیاری ها در سال ۱۴۰۰ واریز گردیده است که
۱۹.۲ میلیارد تومان آن سهم روستاها ، ۶.۷ میلیارد تومان سهم امینشهر و ۲۲.۶ میلیارد تومان سهم شهرداری انار بوده است . که این مبلغ بر اساس سرانه جمعیتی هر منطقه توزیع گردیده است.
وی ابراز امیدواری کرد این مبلغ در سال جاری افزایش یابد.
زهرودی همچنین به نقش شوراها در تصمیم گیری محلی اشاره کرد و افزود، شوراها بایستی ضمن مطالعه شرح وظایف قانونی خود ، بر همین اساس تصمیم گیری و اقدام نمایند.

فرماندار در ادامه گفت: شهرداری ها و دهیاری ها بایستی از طریق سرمایه گذاری بدنبال درآمد پایدار باشند که سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز در این زمینه تسهیلات برای سرمایه گذاری واگذار می نماید.