در جلسه شورای اداری شهرستان انار حجت الاسلام منتظری امام جمعه انار با گرامیداشت روز جهانی قدس ، خواستار حضور تمامی مدیران و کارمندان ایشان در راهپیمایی روز قدس شد. وی افزود ، شهروندان انتظار دارند که مسئولین در جمع و کنار ایشان باشند که حضور در مراسمات ، راهپیمایی ها و نماز جمعه و جماعات می تواند نمودی از این حضور مدیران در جمع مردم باشد.
امام جمعه انار همچنین با اشاره به موضوع امر به معروف و نهی از منکر ، به جدیت ادارات در بحث عفاف و حجاب تاکید کرد.
زهرودی فرماندار انار نیز با تبریک هفته کار و کارگر ، خواستار تقدیر مدیران از کارگران مجموعه خود در این هفته شد. فرماندار همچنین ۹ اردیبهشت روز شوراهای اسلامی و همچنین با توجه به در پیش رو داشتن هفته معلم ، این دو مناسبت را گرامی داشت.
زهرودی با تاکید بر اینکه یکی از شاخص های ارزیابی مدیران ، بحث عفاف و حجاب است ، بر جدیدت در راه اندازی قرارگاه عفاف و حجاب تاکید نمود.
فرماندار انار با اشاره به وضعیت نامناسب پسته و سرمازدگی امسال پسته و احتمال بروز مشکلات اقتصادی و به تبع معضلات اجتماعی ، بر تشکیل جلسات منظم در روستاها جهت راه اندازی کسب و کارهای محلی و خرد با مشارکت روستاییان تاکید کرد.
زهرودی گفت : با توجه به ورود به فصول گرم سال ، تمامی ادارات در مصرف برق نهایت صرفه جویی را بعمل آورده تا قطعی برق به حداقل رسیده و فشار قطعی به سمت شهروندان نرود.
در ادامه حجت الاسلام جلالی ، بزرگترین پیامد سرمازدگی محصول را علاوه بر مشکلات اقتصادی ، ایجاد نا امنی عنوان کرد. نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره موفقیت مراکز فرآوری پسته در ایجاد اشتغال در سطح شهرستان ، بر حمایت از این مراکز تاکید نمود.
دکتر جلالی افزود ؛ پیگیری جهت امهال وام کشاورزی در دستور کار است و تاکنون اختصاص خوبی در خصوص سهمیه شهرستان انار و رفسنجان برای امهال وامهای کشاورزی دریافت نموده ایم.
پیگیری نواقص بیمه محصولات کشاورزی ، مشکلات قبوض برق چاه موتورها،  مصوبه تفویض اختیار استانداران در مدیریت آب استان ، رفع اینترنت نقاط مختلف شهری و روستایی ، تمدید قرار داد زمین کلینیک تامین اجتماعی و جذب اعتبار ساخت این کلینیک از دیگر صحبت های نماینده در این جلسه بود.

حجت الاسلام جلالی در ادامه بر پیگیری جهت اختصاص ۸۰۰ لیتر آب انتقالی خلیج فارس برای انار و رفسنجان اشاره نمود.

مهران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیز در این جلسه از وارد شدن خسارت ۱۲۵۰ میلیارد تومان بر ۱۲ هزار هکتار از باغات شهرستان انار خبر داد.