علی زهرودی فرماندار انار صبح امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا در فرمانداری انار گفت: با توجه به نزدیکی به روزهای پایانی سال و احتمال حضور بیش از پیش ارباب رجوع در ادارات به دلیل انباشتگی حجم کار ، بایستی مدیران در این زمینه تدبیر نموده تا از تجمع ارباب رجوع در ادارات پرهیز گردد و حتی المقدور خدمات بصورت غیر حضوری و با فاصله صورت گیرد.
فرماندار تاکید کرد با توجه به حضور شهروندان در ساعاتی خاصی از روز جهت خرید ویژه عید ، اتاق اصناف با همکاری شبکه بهداشت و اماکن بر این امر نظارت نموده تا از تجمع شهرندان در یک مکان خودداری گردد.
زهرودی با اشاره به روند روبه رشد ویروس کرونای انگلیسی در سطح استان و شهرستان رفسنجان بویژه در بخش کشکوئیه ، خواستار کاهش تردد شهروندان بویژه ساکنین روستاهای جنوبی به این بخش شد.
فرماندار انار در خصوص وضعیت استان گفت : 12 شهرستان در وضعیت آبی ، 10 شهرستان در وضعیت زرد و شهرستان سیرجان در وضعیت نارنجی میباشند.
زهرودی همچنین تاکید کرد : شهرستان انار پذیرای مسافرین نوروزی نبوده و به هیج وجه امکان اسکان برای مسافرین فراهم نمیباشد.
تاکید بر عدم پذیرش مهمان و مسافر توسط شهروندان ، آمادگی کامل پایگاههای اورژانس و هلال احمر در ایام نوروز از دیگر خواسته های فرماندار بود.
دکتر عبدالهی رییس شبکه بهداشت شهرستان انار در این جلسه از شناسایی 8 مورد مثبت مبتلا به کرونا طی یک هفته اخیر و 1068 مورد از ابتدای شیوع کرونا در شهرستان خبر داد. وی افزود آمار کودکان مبتلا به ویروس کرونا در تهران از 1 درصد به 11 درصد افزایش یافته است که می تواند از نشانه های جهش ویروس کرونای انگلیسی باشد.
رییس شبکه بهداشت و درمان گفت: در ایام نوروز کلیه واحدهای بهداشتی و درمانی این شبکه ارائه خدمات خواهند نمود.
دکتر ساناز عبدالهی در خصوص طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیز گفت: این طرح وارد فاز دوم اجرایی خود شده و در این مرحله با توجه به تفاهم نامه ای که با بسیج منعقد گردیده است در جهت بیماریابی اقدام می شود.
سرهنگ خلیلی نژاد فرمانده انتظامی شهرستان در این جلسه گفت: با توجه به در پیش روی داشتن چهارشنبه پایانی سال ، هر گونه تجمع بمنظور برپایی آتش یا انفجار ترقه هنجارشکنی هنجارشکنی محسوب می شود که در صورت مشاهده هرگونه هنجارشنکی ، فرد خاطی تا پایان تعطیلات بازداشت خواهد بود.
در این جلسه مقرر شد:
آرامستان ها و بهشت امامزاده محمد صالح در لحظه تحویل سال بسته خواهند بود.
اعضای ستاد مقابله با کرونا جهت خروج از شهرستان ، ضمن اعلام عدم حضور ، جانشین خود را نیز به فرمانداری معرفی نمایند.