کلنگ احداث ایست بازرسی ورودی استان مزین به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان انار به زمین خورد
 
🔰صبح امروز دوشنبه ۱۸ اسفندماه ۹۹ مراسم کلنگ زنی ساختمان پاسگاه انتظامی و امنیتی سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور مهندس حاجی زاده مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان، سرهنگ روانبخش جانشین انتظامی استان، حجه السلام جلالی نماینده مردم شهرستان‌های انار و رفسنجان در مجلس، مهندس زهرودی فرماندار انار و جمعی از مدیران استانی و شهرستان انار برگزار شد.

🔰 فرماندار انار در این مراسم گفت : وجود ایست بازرسی در ورودی و خروجی استان از کرمان به یزد و بالعکس در شهرستان انار درخواست مسئولین و مردم شهرستان انار بود که پس از طی مراحل اخذ مجوز از شورای تامین استان و شورای امنیت ملی و تامین اعتبار و تخصیص آن در دستور قرار گرفت. وی تصریح کرد ستاد مبارزه با مواد مخدر و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان نیز در زمینه احداث این پروژه قول همکاری داده اند.

🔰مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان در این مراسم عنوان کرد:  پس از طی مراحل طراحی و برآورد تامین اعتبار به مبلغ ۲۱ میلیارد تومان به مناقصه گذاشته شد.
که برای احداث پروژه پیمانکار انتخاب و به میزان سه هزار مترمربع متشکل از ساختمان اصلی، ساختمان جنبی و یک عدد سوله در نظر گرفته شد که پیمانکار منتخب شرکت «صالح‌سازه با عقد قرارداد نسبت به خاکبرداری احداث فونداسیون اسکلت و سقف اقدام می‌کند.حاجی‌زاده ابراز امیدواری کرد در صورت تامین و تخصیص اعتبار پروژه تا پایان سال ۱۴۰۱ به اتمام برسد.

🔰در ادامه  مراسم سرهنگ روانبخش جانشین انتظامی استان با تشکر از مسئولان وجود پاسگاه انتظامی  امنیتی را در بحث امنیت پایدار استان کرمان حائز اهمیت دانست و گفت: هر کار امنیتی و انتظامی در مبادی ورودی و خروجی استان در کل کشور تاثیر گذار است.
او تصریح کرد: استان کرمان به عنوان پیشرو در مبارزه با مواد مخدر، قاچاق کالا و انسان، نفوذ معاندین به مرکز کشور در پیشانی مبارزه است و همین موقعیت جغرافیایی نشانگر اهمیت احداث  این پاسگاه است.