علی زهرودی فرماندار انار در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان با اشاره به اینکه در حال حاضر معتاد متجاهر در شهرستان وجود ندارد گفت : در برخورد با خرده فروشان اقدامات خوبی توسط نیروی انتظامی صورت گرفته است. وی افزود پیگیری راه اندازی کمپ ترک اعتیاد در شهر انار و استفاده از پتانسیل ائمه جماعات در مساجد سراسر شهرستان از دیگر اقداماتی است که در جهت پیشگیری و مقابله با کرونا در حال پیگیری میباشد.

انارکی محمدی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان در این جلسه گفت : اولویت کاری شورا پیشگیری و آموزش جهت عدم اعتیاد به مواد مخدر میباشد . وی با اشاره به اجرای طرح یاریگران زندگی  بعنوان الگویی برای خود مراقبتی دانش ‌آموزان است که در سطح مدارس با هدف آموزش دانش آموزان و خانواده ها در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی اجرایی شده تا مدرسه به مکان تمرین زندگی و فضایی لذت بخش برای یادگیری تبدیل شود ، افزود این طرح به دنبال گسترش سطح آموزش‌ها به‌ منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، رفتارهای پرخطر و مبارزه با اعتیاد به صورت همزمان برای سه گروه تأثیرگذار در نظام آموزشی که شامل دانش‌آموزان، والدین و اولیای مدارس می باشد.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان ، قول خرید یک دستگاه خودرو به شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان انار را داد.

سرهنگ اسلامی جانشین فرمانده انتظامی نیز در این جلسه از کشف 88 کیلوگرم مواد مخدر ، دستگیری 130 نفر خرده فروش ، دستگیری 98 نفر معتاد در سال 99 خبر داد و افزود: 7 درصد افزایش دستگیری و 60 درصد افزایش دستگیری خرده فروشان در سال ۹۹ صورت گرفته است.

پوداتات رییس بهزیستی در این جلسه گفت: از هر 10 پرونده اورژانس اجتماعی بهزیستی ، 8 مورد مبتلا به اعتیاد میباشند.
رییس آموزش و پرورش شهرستان نیز در این جلسه گفت: از 70 مدرسه در سطح شهرستان انار ، در 27 مدرسه طرح یاریگران زندگی اجرا گردیده است.