جلسه شورای اداری شهرستان انار صبح امروز در سالن پیامبر اعظم (ص) فرمانداری برگزار گردید.
در این جلسه حجت الاسلام منتظری امام جمعه انار از پیشنهاد و پیگیری اتاق اصناف جهت راه اندازی بازارچه میوه با همکاری شهرداری انار تشکر نمودند و خواستار راه اندازی این بازارچه جهت کنترل قیمت میوه شد.
وی با اشاره به وجود نمونه هایی از انصاف برخی واحدهای صنفی در عرضه قیمت کالا به مشتری ، خواستار حمایت و تقویت این واحدهای صنفی شد.
حجت الاسلام منتظری همچنین به رشد قیمت سرسام آور زمین اشاره کرد و افزود متاسفانه توان خرید مردم برای زمین بسیار کاهش یافته است. وی از متولیان امر خواستار کنترل این قیمت ها شد.
امام جمعه با تشکر از ستاد ذکات شهرستان در جهت مساعدت به شهروندان نیازمند گفت : امسال قریب به 6 میلیارد و 500 میلیون تومان توسط ستاد ذکات جمع آوری و به جامعه هدف خدمت رسانی شده است.

زهرودی فرماندار انار در این جلسه با تاکید بر رعایت نظم اداری و تکریم ارباب رجوع ، افزود ؛ با توجه به در پیش روی داشتن عید نوروز ، کلیه ادارات بایستی لیست کشیک تعطیلات نوروزی و همچنین لیست کشیک مدیریت بحران اداره خود را به فرمانداری ارسال نمایند.
وی همچنین گفت : شروع برنامه های انتخابات از 18 اسفند با دستور وزیر کشور خواهد بود که کلیه ادارات بایستی در این زمینه همکاری لازم را با ستاد انتخابات بعمل آورند.
فرماندار همچنین با اشاره به وضعیت کرونا و احتمال خیزش موج چهارم این ویروس ، بر رعایت کامل دستور العملهای بهداشتی ، همکاری با شبکه بهداشت ، پرهیز از تجمعات ، برنامه ریزی جهت حضور با فاصله ارباب رجوع در ادارات و حتی الامکان ارائه خدمات بصورت الکترونیک تاکید کرد.
زهرودی با اشاره به پیگیری های انجام شده جهت تامین اقلام ضروری تنظیم بازار در طول سال ، تامین میوه شب عید ، بازرسی های منظم از واحدهای صنفی و آموزش 10 نیروی بسیجی جهت همکاری با بازرسین اصناف ، اجرای طرح اقدام ملی مسکن و واگذاری زمین به افراد واجد شرایط جهت ساخت مسکن ، مساعدت و پیگیری طرح ستاد ملی زکات جهت دستگیری از خانواده های جامعه هدف از جمله اقداماتی ست که در جهت حمایت از شهروندان و تنظیم بازار در شهرستان صورت گرفته است .
رییس دادگستری شهرستان انار در این جلسه از مهمترین مشکلات بازار شهرستان را نبود اداره تعزیرات عنوان کرد.
طالبیان با اشاره به مصادیقی از قوانین مرتبط با ترک فعل مدیران و کارشناسان افزود  ؛ در صورت ارجاع موضوع ترک فعل ، ما موظف به ارجاع پرونده به استان میباشیم.