فرماندار انار در جلسه شورای اداری شهرستان انار بر رعایت نظم اداری و تکریم ارباب رجوع توسط مدیران و کارمندان تاکید کرد.
وی افزود با توجه به خیز مجدد کرونا در بسیاری از مناطق کشور ، موج چهارم شیوع کرونا در حال شکل گیری است ، که شهروندان و مدیران و کارمندان بایستی در این زمینه به پروتکل ها عمل نمایند و ضمنا تمامی ادارات در زمینه مقابله با کرونا نهایت همکاری را با مسئولین شبکه بهداشت بعمل آورند.
زهرودی همچنین با اشاره به سرقت های اخیر ، خواستار اجرای برنامه های خود مراقبتی و حفاظت مدیران و کارکنان از اموال اداری و همچنین اجرای سیستم های حفاظتی و امنیتی توسط ایشان شد.
پیگیری جهت جذب اعتبارات توسط ادارات ، همکاری ادارات در جهت برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ ، حضور شخص مدیر در جلسات از دیگر تاکیدات فرماندار در این جلسه بود.
فرماندار همچنین خواستار کنترل بازار و جذب بموقع سهمیه های ضروری شهروندان در پایان سال توسط دستگاههای متولی شد.
حجت الاسلام‌منتظری درجلسه شورای اداری شهرستان انار گفت:
مسئولین محترم با درک شرائط اقتصادی و بیماری کرونا با سعه صدر وتحمل، از مشکلات مردم گره گشائی نمایند.
در انجام کارهای ارباب رجوع نباید تسویه حساب شخصی و سیاسی کرد.فقیر و غنی ، باحجاب و بدحجاب نباید دخلی در حل مشکلات ارباب رجوع داشته باشد.
هوای سرمایه گزاران بومی و جوانان اناری را داشته باشیم ، مردم کاملا حرکات مارا زیر نظر داشته و انتظار خاصی از ما دارند.
رادمرد رییس اداره ثبت احوال شهرستان انار در جلسه شورای اداری گزارش داد:
در 10 ماهه ابتدایی سال 99 آمار موالید 422 فرزند بوده است در حالیکه در مدت مشابه سال 98 این تعداد 485 مورد بوده است که 13 درصد کاهش موالید نسبت به سال گذشته داشته ایم.
آمار ازدواج در 10 ماهه نخست امسال 200 مورد بوده است که در مدت مشابه سال قبل این آمار 150 مورد بوده است که 33.3 درصد افزایش آمار ازدواج داشته ایم.
در سال 99 بیشترین نام های پسر بر اساس فراوانی به ترتیب : علی ، امیرعلی ، مهدی  ، مهدیار و حسین بوده است و دختران : فاطمه ، زینب ، ثنا ، حلما و نرگس بوده است.
در سال جاری تعداد 1115 مورد تعویض شناسنامه و 1668 مورد صدور کارت ملی هوشمند داشته ایم.
حسن شاهی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در جلسه شورای اداری گزارش داد:
254 مورد همکاری جهت ساخت و ساز مسکن محرومین صورت گرفته است.
در زمینه اجرای طرح هادی در شهرستان تنها روستاهای مهدی آباد امین و اسدآباد باقی مانده است که پیگیر اجرای این طرح ها تا پایان سال هستیم.
در حوزه بهسازی مسکن روستایی تعداد 1565 فقره تسهیلات و در حوزه بازسازی و نوسازی 85 فقره تسهیلات پرداخت شده است.
در زمینه طرح اقدام ملی مسکن 185 واحد به بنیاد مسکن تحویل داده شده است که 74 قطعه به متقاضیان تحویل داده شده و مابقی تا پایان سال واگذار خواهد گردید.
سرهنگ خلیلی فرمانده انتظامی شهرستان نیز در این جلسه از دستیگری 20 مورد جرایم فضای مجازی در شهرستان خبر داد و افزود ورود مدیران و کارمندان در برخی شبکه های اجتماعی و کانال های معاند ، تخلف میباشد.
رضایی رییس صنعت ، معدن و تجارت شهرستان انار در خصوص عملکرد سال 99 این اداره چنین گزارش داد:
در حوزه اصناف و تهیه اقلام تنظیم بازار ؛ 114 تن روغن ، 84 تن شکر ، 30 تن برنج ، 25 تن مرغ و 6 تن گوشت قرمز جذب گردیده و در شهرستان توزیع گردیده است.

55 مورد اشتغال در حوزه مشاغل خانگی ، کشف بالغ بر 4 میلیارد تومان قاچاق کالا ، 2460 مورد بازرسی از اصناف و تشکیل 141 تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضایی با همکاری ادارات نظارتی و انتظامی صورت گرفته است.
3000 نفر بافنده در حوزه فرش دستبافت در سطح شهرستان مشغول به فعالیت می باشند که از این تعداد 2125 نفر بیمه شده فرش میباشند و امسال قریب به 3500 متر مربع تولید فرش توسط ایشان صورت گرفته است.
6 مجوز کارگاه قالیبافی صادر گردیده و 60 نفر مشغول به کار شده اند.
4 مجوز برداشت ماسه بادی و  19 مورد تمدید پروانه بهره برداری معدن صورت گرفته است.
101 مورد مستقیما در حوزه معدنی اشتغالزایی صورت گرفته ، 280 مورد بازرسی از معادن داشته ایم و 2 مورد تخلف و معرفی به مراجع قضایی در حوزه معادن صورت گرفته است.