طی جلسه صبح روز سه شنبه 7 بهمن ماه به ریاست علی زهرودی و با حضور حجت الاسلام جلالی نماینده مردم شهرستان های انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی ، حجت الاسلام منتظری امام جمعه انار ، شهرداران ، دهیاران و تنی چند از اعضای شوراهای اسلامی ، فرماندار با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون آلایندگی استان ، خواستار راه اندازی و تجهیز لندفیل دفن زباله در شهرها و روستا از محل این اعتبارات شد.
فرماندار همچنین در این جلسه خواستار ساماندهی موضوع آب و تعیین تکلیف اراضی تصرفی شد.
زهرودی فرماندار انار با توجه به نزدیکی اسفند ماه و هفته درختکاری گفت: ورودی دانشگاه آزاد در این هفته بعنوان منطقه پارک جنگلی و همچنین ورودی پلیس راه درختکاری خواهد شد.
حجت الاسلام منتظری امام جمعه انار در این جلسه با اشاره به درپیش روی داشتن دهه مبارک فجر ، خواستار آذین بندی شهرها و روستاها جهت گرامیداشت این دهه شد.
امام جمعه همچنین با اشاره به عدم وجود زیرساخت های مناسب اشتغال در شهرستان ، خواستار ورود صنایع مس و سرمایه گذاری جهت ایجاد اشتغال جوانان شد.
حجت الاسلام منتظری در ادامه گفت: یکی از بزرگترین مشکلات شهرستان که چندین سال رفع نگردیده است مشکل تردد خودروهای حامل افاغنه میباشد که تهدیدی برای جان مردم شهرستان بوده و باعث احساس ناامنی گردیده است.
نماینده مردم انار و رفسنجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: شهرستان انار با توجه به موقعیتی که بعنوان دروازه ورودی استان دارد بایستی در زمینه زیبا سازی ورودی ها اقدام کند. و با توجه به در پیش روی داشتن هفته درختکاری بایستی در این امر اقدام جامعی صورت گیرد.
حجت الاسلام جلالی در زمینه ایجاد اشتغال گفت: مس سرچشمه حاضر است جهت سرمایه گذاری بخش خصوصی از 50 میلیارد تا 300 میلیارد تومان طرح واگذار نماید.
وی با اشاره به حضور نیکزاد معاون مجلس در رفسنجان ، مقرر شد به همه شهرداری‌های زیر 50 هزار نفر جمعیت در رفسنجان و انار 250 میلیون تومان جهت هزینه جاری کمک شود، همچنین سازمان دهیاری‌ها 200 تن قیر رایگان به آنها بدهد. و همچنین وزارت ارتباطات تا یک ماه آینده نسبت به پوشش آنتن‌دهی تلفن همراه در شهرستان‌های رفسنجان و انار اقدام خواهد کرد.