ستاد ترویج مکتب حاج قاسم سلیمانی در فرمانداری انار تشکیل گردید.
 در این جلسه حجت الاسلام منتظری امام جمعه انار با اشاره به خصوصیات اخلاقی سردار قاسم سلیمانی گفت : مجموع مواضع سردار قاسم سلیمانی ، مکتب ایشان را تشکیل میدهد که نتیجه آن شهادت و عاقبت بخیری خواهد بود.
وی افزود خدا میخواست شهادت حاج قاسم بین المللی و بدست شقی ترین دشمنان به شهادت برسد. پس بایستی برنامه سالگرد ایشان در شان حاج قاسم برگزار نمود.

زهرودی فرماندار نیز با اشاره به اینکه حاج قاسم سلیمانی در میان کودکان و نوجوانان نیز از شناخت ویژه ای برخوردار است که خود نشان دهنده شخصیت بزرگوار ایشان است. وی افزود با توجه به اینکه شهرستان انار ورودی استان میباشد بایستی مراسم سالگرد حاج قاسم سلیمانی بصورت ویژه برگزار گردیده و برای یادآوری به مسافرین و اینکه استان کرمان چه شخصیت های بزرگی دارد بایستی المان یا تندیسی از حاج قاسم سلیمانی در ورودی استان در نظر گرفته شود که پیگیری آن از استان جهت حمایت مالی صورت خواهد گرفت.
فرماندار همچنین پیشنهاد راه اندازی اردوگاه فرهنگی و سیاحتی جهت خدمت رسانی به زائرین و راهیان نور که به گلزار شهدای کرمان مراجعه مینمایند را مطرح و در دستور کار قرار داد.
ابراهیم پور فرمانده ناحیه بسیج سپاه در این جلسه از نمود مناسب برنامه سند عاشقی در فضای مجازی سطح کشور خبر داد که میتواند در زمینه ترویج مکتب قاسم سلیمانی بسار موثر باشد. وی همچنین استفاده از نظرات افراد صاحب نظر ، نخبگان و هنرمندان را در برنامه ریزی گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ترویج مکتب ایشان موثر دانست.
علی رحیمی شهردار انار نیز گفت : امسال با توجه به وجود فرصت مناسب ، در زمینه فضا سازی ، شهرداری انار زودتر ، بهتر و هدفمندتر از سال گذشته اقدام خواهد نمود. افتتاح ورودی شهر انار از سمت یزد به اسم حاج قاسم سلیمانی و پیشنهاد فراخوان برنامه های فرهنگی و هنری به شهروندان از دیگر صحبت های شهردار در این جلسه بود.
ملانوری شهردار امینشهر نیز گفت : برنامه ریزی گرامیداشت سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بصورت محله محور میتواند تاثیر مثبت تری  در سطح جامعه داشته و تمامی مردم شهرستان طی 10 شب از این برنامه های منتفع گردند. وی تشکیل تیم تخصصی در جهت ساخت کلیپ از خاطرات و زندگی حاج قاسم سلیمانی را در جهت ترویج مکتب ایشان بسیار موثر دانست.
در این جلسه مقرر گردید با توجه به اعلام برنامه های گرامیداشت و سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در استان ، از 8 تا 18 دیماه ، این برنامه روز پنجشنبه 18 دیماه در محل صحن امام علی (ع) امامزاده محمد صالح با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری ، سخنرانی در باب ویژگی های حاج قاسم سلیمانی و مداحی برگزار گردد.