علی زهرودی، فرماندار انار طی نشستی با حضور مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان و  تنی چند از مسئولین شهرستان انار به منظور هم اندیشی در خصوص دوره مسابقات قرآنی مدهامتان؛ گفت: بخشی از جشنواره با حضور متسابقین شهرستان میزبان به صورت حضوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی میتواند برگزار شود.

 وی با اشاره به تدارک ویژه برنامه های سالگرد شهادت سپهبدشهید حاج قاسم سلیمانی از 8 تا 18 دی در استان گفت: رویداد قرآنی مدهامتان می تواند در یکی از این روزها برگزار شود.

حجت الاسلام مصطفی گرجی، نیز گفت: همت مسئولین این شهرستان در میزبانی از رویداد قرآنی شرافتمندانه و فاخر قرآنی«مدهامتان» را ستود و گفت: این جشنواره در کل کشور اما با تفاوت هایی برگزار می شود.

 مدیرستادهماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان برگزاری این جشنواره طی چند روز به میزبانی انار و تشکیل کارگاه های آموزشی و حضور مسئولین و ارکان برگزاری مسابقه را از نقاط رو به رشد این رویداد قرآنی در استان کرمان عنوان کرد.

 وی با بیان اینکه از سال گذشته به دلیل کمبود منابع با مشکلاتی مواجه شدیم اما همه پایبند و معتقد به برگزاری رویداد قرآنی مدهامتان هستیم؛ افزود: هر کس گامی در جهت ترویج قرآن چه زبانی و مالی و... بردارد باعث برکات فردی و اجتماعی است.

 حجت الاسلام گرجی با اشاره به تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره در انار به واسطه میزبانی این شهرستان از مرحله استانی جشنواره طی سه سال پی در پی؛ تصریح کرد: زیرساخت فراهم شده در انار از منابع دولتی و خیرین و... قدم اول است.

 وی ادامه داد: امسال به دلیل شیوع کرونا این رویداد در فضای مجازی برگزار می شود با این دقت که چون عیب و نقص ها در فضای مجازی بیش از حقیقی دیده می شود لذا حضور در فضای مجازی حرفه ای، مطلوب و بهترین شکل باید انجام شود.
 
سیدحسین جعفری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان انار هم با بیان اینکه امسال برای چهارمین دوره قرار است میزبان این مسابقات در مرحله استانی باشیم؛ تصریح کرد: ما خادم قرآن هستیم و ستاد شهرستانی را به زودی تشکیل می دهیم تا جشنواره به بهترین وجه برگزار شود.