جلسه ستاد پیشگیری با کرونا در فرمانداری شهرستان انار _ ۱۵ شهریور

‍ فرماندار انار : آموزش دانش آموزان در هیچ شرایطی تعطیل نمیشود / حضور دانش آموزان در مدرسه منوط به رضایت والدین است

 فرماندار انار در جلسه ستاد پیشگیری با کرونا ظهر امروز با اشاره به تعطیلی مدارس به منظور پیشگیری از انتشار کرونا گفت : آموزش در هیج شرایطی تعطیل نمی شود و در شرایط اضطرار هم میتوان با استفاده از رسانه ها و فضای مجازی در تداوم آموزش دانش آموزان اقدام نمود.

وی افزود : در مدارسی که تعداد دانش آموزان در کلاس ها زیاد است،دانش آموزان یک روز درمیان و به صورت زوج و فرد در کلاس حاضر میشوند.

فرماندار انار بیان کرد: مدت زمان برگزاری کلاس ها در مقطع ابتدایی ۲۰ دقیقه و در دیگر مقاطع تحصیلی متوسطه ۳۵ دقیقه خواهد بود.

وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس ، تصریح کرد: مدارس به صورت روزانه و مستمر ضدعفونی میشود و تمام آبخوری ها جمع آوری شده و همچنین در تمام کلاس ها استفاده از سیستم تهویه و یا حدالامکان باز گذاشتن پنجره ها ضروری است.

زهرودی در خصوص سرویس مدارس عنوان کرد : از ابتدای مهرماه امسال با رعایت پروتکل بهداشتی سرویس مدارس آغاز بکار کنند و در هر صورت والدینی که با اظهار نگرانی اعتراض دارند میتوانند در مدارس حضور پیدا کنند و این نگرانی را از سوی مسئولین مربوطه برطرف کنند


موسی زاده رئیس مرکز بهداشت و درمان انار در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا با ارائه آماری از آخرین وضعیت مبتلایان در شهرستان گفت : تا امروز شنبه پانزدهم شهریورماه آمار مبتلایان در شهرستان انار به ۱۲۰ مورد رسیده است که این آمار از ۲۹ مردادماه تا کنون تنها یک مورد مثبت داشته ایم و هیچ از‌ مبتلایان در رفسنجان بستری نیستند.

موسی زاده در خصوص آخرین وضعیت تغییرات ویروس گفت: اگر طبق دستورالعمل‌ها عمل کنیم می‌توانیم شرایط را کنترل کرده و روند رو به رشد شیوع ویروس را کنترل کنیم که تاکنون روند رو به کاهشی داشته است.

رئیس مرکز بهداشت و درمان انار با اشاره به  بحث کنترل و نظارت در مدارس افزود : تمامی مدارس با توجه به شیوع کرونا ویروس و اهمیت سلامت دانش‌آموزان، تامین ماسک برای مدارس در اولویت باشد ، با توجه به اینکه ظرفیت موجود کمبودی در این زمینه نیست و بایستی دانش آموزان صندلی اختصاصی برای خود داشته باشند.

موسی زاده افزود:والدین نگران دانش آموزان نباشند تمامی امکانات ما در خدمت دانش آموزان و مردم برای مقابله با بیماری کرونا است ما در کنار مردم پای کار مقابله با این بیماری هستیم.

سروان جمالی زاده جانشین فرمانده سپاه نیز از تولید انبوه ماسک با قیمت ۱۵۰۰ تومان در شهرستان خبر داد. وی افزود ۶۵۰۰ عدد ماسک در دهه محرم بین عزاداران توزیع گردیده است.