امام جمعه انار:
🔸 در‌جلسه ستاد پیشگیری از‌ کرونا صبح امروز یکم شهریورماه با اشاره به برگزاری مراسمات عزاداری در سطح شهرستان انار گفت: در دو روز گذشته از محافل عزاداری بازدیدی بعمل آمد که خوشبختانه تمامی عزاداران و مسئولین هیئت ها پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت کرده بودند.

🔸وی در‌‌ ادامه با ارائه پیشنهادی در خصوص برگزاری مراسم شب طوق در محرم‌امسال گفت : اگر ممکن است امسال هیئت ها در شب‌هفتم محرم شدّه ها را بر روی یک تریلی یا خودرو وانت نصب کنند و در خیابان بگردانند تا این سنت چندصدساله در انار‌حفظ شود.

فرماندار انار:
🔶  آمار استان کرمان روند نزولی و به سمت وضعیت سفید پیش میرود

🔸با ابراز رضایت از برگزاری آزمون کنکور در روز های گذشته در شهرستان گفت: در بازدیدی که از‌محل برگزاری آزمون داشتیم، خوشبختانه نکات بهداشتی و فاصله گذاری از سوی شرکت کنندگان و مسئولین برگزاری‌رعایت شده بود که جای تقدیر و تشکر دارد.

🔸وی در خصوص وضعیت استان کرمان‌گفت: همچنان وضعیت استان کرمان‌ قرمز است، اما خوشبختانه آمار به صورت نزولی پیش میرود و امیدواریم با‌رعایت بیشتر‌ مردم‌ مخصوصا در‌ مراسمات عزاداری به وضعیت سفید برسیم.

🔸زهرودی ضمن تقدیر از فعالیت گشت کووید ۱۹ در‌سطح شهرستان گفت: از همکاران فعال در این گشت میخواهیم حتما بصورت جدی نسبت به رعایت نکات بهداشتی و رصد کردن رفتار های‌ خارج از‌پروتکل های بهداشتی نظارت داشته باشند.

🔸وی در‌ ادامه با اشاره به ورود کارگران غیربومی در فصل برداشت پسته گفت: با عمده‌مالکان هماهنگ شده تا کارگران حتما با رعایت و سنجش های بهداشتی وارد شهرستان شوند و همچنین میخواهیم با درنظر گرفتن‌ تمهیداتی از پرسه‌زدن و رفت و آمد این افراد غیربومی در‌سطح شهر جلوگیری شود.

🔸فرماندار انار در خصوص برگزاری مراسم شام غریبان گفت: دستورالعمل خاصی برای این شب اعلام نشده و هیئت ها میتوانند در‌ همان‌مکان هیئت مراسم عزاداری شام غریبان را برگزار کنند.

موسی زاده رئیس مرکز بهداشت و درمان انار
📍وی با ارائه آماری از آخرین وضعیت مبتلایان در شهرستان گفت : تا امروز شنبه اول شهریور آمار مبتلایان در شهرستان انار به ۱۱۸ مورد رسیده است که اکنون دو مورد از‌ مبتلایان در رفسنجان بستری هستند و آمار مرگ و میر ناشی از این ویروس ۴نفر می باشد.

📍موسی زاده در خصوص آخرین وضعیت تغییرات ویروس گفت: طبق تحقیقات جدید میزان ابتلا ویروس افزایش‌ و در‌مقابل میزان مرگ و میر ناشی از این ویروس کاهش یافته که این موضوع قدری امیدواری‌ نسبت به تغییر رفتار ویروس ایجاد کرده است.

📍رئیس مرکز بهداشت و درمان انار با اشاره به خستگی مجموعه بهداشت و درمان در‌ بحث کنترل ،نظارت،پیشگیری و درمان این ویروس گفت: حجم کار بسیار بالاست و پرسنل بهداشت و درمان واقعا در ۶ماه گذشته خسته شده اند و از‌ شهروندان انتظار داریم با رعایت نکات بهداشتی در کنترل این ویروس به مدافعان سلامت کمک کنند.