فرماندار انار خواستار همکاری و تعامل مداحان و مسئولان هیئت های مذهبی با شبکه بهداشت و درمان جهت رعایت پروتکل های بهداشتی در دهه محرم شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری انار علی زهرودی در نشست مشترک با جمعی از مداحان شهرستان در سخنانی اظهار داشت:
 مداحان در سطح جامعه از جایگاه و نفوذ کلام قابل توجهی برخوردار هستند و می توانند در بسیاری از موضوعات از جمله ترویج رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فرهنگسازی در زمینه استفاده از ماسک تاثیرگذار باشند.

وی با بیان اینکه مداحان امسال سفیران سلامت در مکتب امام حسین(ع) خواهند بود، افزود: دستور العمل اجرایی نحوه برگزاری عزاداری ها در دهه محرم توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تدوین و ابلاغ شده و توسط شبکه بهداشت و درمان و سازمان تبلیغات اسلامی در اختیار مسئولان هیئت ها و مداحان قرار خواهد گرفت.

فرماندار انار با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر برگزاری مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش در دهه محرم با رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: فعالیت هیئت ها تعطیل نخواهد بود بلکه به شیوه ای برگزار می شود که سلامتی عزاداران حسینی نیز مورد توجه قرار گیرد.

زهرودی به بعضی از دستورالعمل‌های اجرای مراسم ماه محرم نیز اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده همه افراد حاضر در مراسم از ماسک، برگزاری مراسم در فضای باز و رعایت فاصله دو متری افراد از یکدیگر ضروری و لازم‌الاجرا خواهد بود و توزیع هرگونه نذری و پذیرایی در این مراسم‌ها ممنوع بوده و افراد می‌توانند نذورات خود را در قالب بسته‌های معیشتی و سایر اقدامات خیرخواهانه در اختیار نیازمندان قرار دهند.