مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۵/۰۱

صالحی فرماندار انار در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، با اشاره به جهش مجدد ویروس کرونا ، خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات عزاداری محرم و صفر شد

صالحی فرماندار انار در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان،  با اشاره به جهش مجدد ویروس کرونا ، خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسمات عزاداری محرم و صفر شد. وی تاکید کرد حتی المقدور مراسمات در فضای باز برگزار گردد.
وی همچنین با تشکر از دست اندرکاران برگزاری مسابقه تر گل،  این کار فرهنگی را بسیار ارزشمند عنوان کرد و افزود،  در زمینه موضوع حجاب بایستی اقناعی عمل نمود ، که قطعا بازخورد بهتری خواهد داست.
صالحی گفت : متاسفانه در برخی بیانات و سخنرانی ها ، صحبت های خلاف واقع به ائمه اطهار (ع) و حتی وقایع تاریخی بیان می شود ، که بایستی از این بیانات جلوگیری شود.
فرماندار همچنین افزود فرهنگ محرم و عاشورا سال به سال باشکوه تر برگزار میگردد که نشان از عظمت امام حسین (ع) و یاران ایشان است. وی گفت : فرهنگ هر خانه یک حسینیه ، با نصب پرچم ویژه محرم بر سردرب منازل ، شکوه خاصی به این ایام و شهرستان خواهد داد.
فرماندار انار تاکید کرد، در برگزاری مراسمات عزاداری نباید  ، حقوق شهروندی نادیده گرفته شود و موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم کند.

حجت الاسلام منتظری امام جمعه انار نیز در این جلسه گفت : نباید در مراسمات عزاداری بویژه سخنرانی ها و مداحی ها ، مطالب غیر واقع بیان شود  ، اما بیان واقعیات مربوط به ائمه اطهار و واقعیات قرآنی امری ضروری است ، زیرا بیان معجزات و کرامات ، باعث تقویت ایمان می شود.


منبع : فرمانداری انار


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲