مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

علی زهرودی فرماندار انار در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ، لزوم کنترل و رعایت پروتکل ها در مدارس را تداوم بخش آموزش حضوری دانست

علی زهرودی فرماندار انار در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان ، لزوم کنترل و رعایت پروتکل ها در مدارس را تداوم بخش آموزش حضوری دانست که نتیجه آن آموزش و یادگیری بهتر دانش آموزان را در پی خواهد داشت.
فرماندار با اشاره به بازدید های صورت گرفته از سطح مدارس ، وضعیت مدارس را مناسب عنوان کرد و افزود تنها به جز چند مورد جزئی که تذکر داده شد ، در بقیه موارد رعایت پروتکل ها بخوبی توسط مدرسه و دانش آموزان صورت میگیرد.
نظارت بیشتر آموزش و پرورش بر مدارس سطح روستاها ، تعویض شیرهای سرویس بهداشتی مدارس به اهرمی ، چک نمودن روزانه مایع دستشویی توسط در مدارس ، استفاده از سطح زباله پدالی ، حذف آبخوری ها از سطح مدارس از دیگر خواسته های فرماندار در این جلسه بود.
زهرودی همچنین از آموزش و پرورش و مدیران مدارس خواست تا به والدین در خصوص وضعیت بهداشتی مدرسه بمنظور کاهش نگرانی ایشان ، اطلاع رسانی کافی را بعمل آورند.
فرماندار انار همچنین تاکید کرد ، کلیه مدیران بایستی از اول مهرماه نسبت به کنترل سرویس های دانش آموزی بمنظور رعایت پروتکل ها اقدام نموده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف ، نسبت به معرفی راننده اقدام نموده تا سرویس مورد نظر توقیف گردد.

ناجی رییس آموزش و پرورش نیز در این جلسه در خصوص تعیین ساعت و شیفت مدارس گفت : این امر بر عهده شورای مدرسه است . اما تمامی مدارس مظفند پروتکل های بهداشتی اعم از فاصله گذاری اجتماعی ، استفاده از ماسک ، تهویه مناسب در کلاس ها و حضور 35 دقیقه ای در کلاس را رعایت نمایند.
وی ادامه داد تنها 20 معلم غیر بومی در شهرستان وجود دارد که تا سال آینده تمامی نیروها بومی خواهند بود.
ناجی همچنین گفت : بیشترین دانش آموزان در حال حاضر بصورت حضوری آموزش میبینند.

موسی زاده معاون شبکه بهداشت شهرستان نیز در این جلسه گفت: تمامی مسئولین و والدین بایستی مبنا را بر تداوم آموزش حضوری بگذارند و در جهت رعایت پروتکل ها بکوشند.
وی در جواب شایعاتی منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر ابتلای برخی دانش آموزان در شهرستان های دیگر به کرونا  گفت: تنها یک هفته از بازگشایی مدارس بیشتر نگذشته بود این شایعات منتشر شد که معقول بنظر نمی رسد و همچنین بر اساس دستورالعمل های وزارت بهداشت تست از دانش آموزان گرفته نمی شود تنها در صورتیکه خانواده دانش آموز مبتلا باشد از ایشان غربالگیری میشود.

پیگیری مشکل برق و مخابرات مدرسه امام جعفر صادق (ع) گیتی آباد و مشکل ترافیکی مدرسه امام صادق (ع) امینشهر از دیگر مباحث این جلسه بود.


منبع : فرمانداری انار


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲