مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۱/۰۵/۰۹

گزارش اولیه خسارات سیل شهرستان انار تا بامداد شنبه ۸ مرداد اعلام شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری انار،  محسن صالحی سرپرست فرمانداری انار ضمن تقدیر از اعضای ستاد هماهنگی،  فرماندهی و پاسخ به بحران شهرستان انار اعلام نمود ؛ بالغ بر ۳۷ میلیمتر بارندگی طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان انار اتفاق افتاد که منجر به بروز سیلاب ، آبگرفتگی معابر و ایجاد خسارت به راههای عبوری در سطح شهرستان ، باغات پسته و منازل مسکونی و خودروهای شهروندان و هموطنان و اعلام تخلیه برخی روستاها شد.
فرماندار گفت از ساعات اولیه آغاز بارش ، قریب به ۵۰۰ نفر مسافر عبوری بصورت اضطراری اسکان داده شدند و ۲۰۰۰ نفر از ساکنین شهرستان شامل برخی روستاها و امینشهر با اعلام تخلیه قبلی منازل ، بصورت موقت اسکان داده شدند.
وی افزود با توجه به بالا آمدن آب در مسیر انار _امینشهر و تهدید برای بسیاری از منازل مسکونی و اماکن ، با شکافتن مسیر ، تهدید سیلاب رفع گردید .
صالحی در ادامه گفت: متاسفانه سیل خساراتی قریب به ۱۰۰ واحد مسکونی و تجاری وارد نموده و همچنین برخی راههای ترانزیتی و روستایی شهرستان نیز خسارت دیده اند که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند.
وی در خصوص میزان خسارات وارده به باغات کشاورزی گفت؛ میزان دقیق تعیین خسارات تا فرونشست کامل آب وجود ندارد اما قریب به ۸ هزار هکتار از باغات پسته خسارت دیده است و هشت رشته قنات نیز تخریب شده اند.
فرماندار انار افزود با توجه به بروز سیل در کیلومتر ۲۰ مسیر انار_ یزد ، چندین خودرو نیز غرق شده اند که خوشبختانه خسارت جانی و مفقودی در پی نداشته است.
صالحی فرماندار گفت : مسیرهای عبوری انار _ رفسنجان ، انار_ یزد و انار _ شهربابک جهت تردد باز می باشد و تنها مسیرهای انار _ نوق به دلیل تخریب پل ، انار_ امینشهر ، به دلیل شکافتن جاده و شاهم آباد _ بیاض به دلیل آبگیر شدن آبنما مسدود می باشند.
وی در پایان با توجه به اعلام احتمال بارندگی تا پایان روز یکشنبه ۹ مرداد ، گفت ؛کلیه اعضای ستاد هماهنگی،  فرماندهی و پاسخ به بحران شهرستان انار در آمادگی کامل می باشند ، از کلیه شهروندان خواست تا آمادگی لازم در مواجهه با سیلاب را داشته باشند و از حضور در مسیرهای رودخانه ها و سیلاب پرهیز نمایند.


منبع : فرمانداری انار


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲