مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۴۰۰/۰۳/۱۷

پیام تبریک فرماندار انار به مناسبت روز جهانی محیط زیست

پیام فرماندار انار به مناسبت روز جهانی محیط زیست
به گزارش روابط عمومی فرمانداری انار ، علی زهرودی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی محیط زیست پیامی صادر کرد؛ متن پیام به این شرح است:

محیط زیست میراث مشترک بشریت بوده و صیانت از آن وظیفه همگانی است؛ افزایش و پیشرفت دانش بشر در حوزه‌های مختلف و ارتقاء سطح رفاه اجتماعی، نیاز‌های جدیدی را پیش روی انسان قرار داده که برآورده ساختن آن بدون توجه به فعالیت‌های توسعه‌ای امکانپذیر نبوده و نخواهد بود.
از سوی دیگر محیط زیست از ارکان توسعه پایدار بوده و بدون توجه به محیط زیست، منابع طبیعی- ملی و انسانی دچار آسیب می‌شود و این موضوع پیامد‌های ناگواری را بر کره خاکی تحمیل خواهد کرد؛ از اینرو تحقق توسعه پایدار مستلزم مشارکت دو سویه به لحاظ بعد مکانی و زمانی است.
در جهان امروز مسائل، مشکلات و تنگنا‌های محیط زیستی، دیگر به عنوان یک موضوع محلی و یا حتی ملی به شمار نمی‌آید و با توجه به وابستگی متقابل و غیرقابل تفکیک محیط زیست با ابعاد مختلف زندگی بشر، در واقع وقوع هر مسئله محیط زیستی در هر نقطه از کره زمین، موضوعی فراگیر برای کل ساکنان آن خواهد بود.
روز جهانی محیط زیست تلنگری است برای همگان تا با بازنگری در آن چه که در اثر نگاه یک سویه انسان در بهره برداری غیر اصولی و بی ضابطه، بر طبیعت و محیط زیست وارد شده است به گونه‌ای تغییر یابد که حقوق نسل‌های فعلی و آینده در استفاده پایدار از محیط زیست را تضمین کند.
اینجانب ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی محیط زیست به همه فعالین و دلسوزان این حوزه، از زحمات و تلاش‌های همه همکاران در مجموعه اداره حفاظت محیط زیست شهرستان انار در صیانت و حفاظت از محیط زیست قدردانی می‌کنم.

علی زهرودی
فرماندار انار


منبع : فرمانداری انار


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲