مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۹/۰۶/۲۹

جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان با حضور سعیدی رییس سازمان جهاد کشاورزی و معاونین ایشان برگزار گردید

علی زهرودی فرماندار انار در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان که با حضور سعیدی رییس سازمان جهاد کشاورزی و معاونین ایشان برگزار گردید ، گفت: علی رغم نامناسب بودن کیفیت آب و خشکسالی های متمادی ، خوشبختانه مدیریت مناسبی از سمت شهرستان و کشاورزان در جهت افزایش برداشت پسته صورت گرفته است.

وی مهمترین مسائل شهرستان را نیاز به راه اندازی مجتمع گلخانه ای ، پرورش ماهی و آرتمیا ، مساعدت در حوزه افزایش پرورش دام و طیور ، موافقت با راه اندازی ترمینال های ضبط پسته و فرآوری پسته و عدم برخورداری شهرستان انار از تسهیلات روستایی و عشایری عنوان کرد.

مهران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیز گفت : برآورد برداشت پسته امسال شهرستان بالغ بر ۱۲ هزار تن بود که متاسفانه بین ۳۵ تا ۴۰ درصد محصول امسال بر اثر گرمی هوا خسارت دیده است. وی افزود در حال حاضر در شهرستان ۳۵ متقاضی ترمینال ضبط پسته منتظر دریافت زمین می‌باشند.

سعیدی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در این جلسه گفت : کشت های گلخانه ای در حال حاضر بهترین گزینه کشت در استان و بویژه شهرستان انار می‌باشند. که خوشبختانه اعتبارات مناسبی برای توسعه کشت های گلخانه ای در نظر گرفته شده است.

وی تاکید کرد در سطح استان هیچ گونه محدودیتی برای آب شیرین کن های گلخانه ای وجود ندارد و مجوز آن در کوتاه ترین زمان صادر خواهد شد. و به متقاضیان این طرح بدون محدودیت تسهیلات پرداخت خواهد گردید.

سعیدی در ادامه افزود : سازمان جهاد کشاورزی استان با همکاری اداره منابع آب ، مکان یابی در خصوص واگذاری زمین راه اندازی مجتمع گلخانه ای را بعمل خواهند آورد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در ادامه با اشاره به پتانسیل بالای اقتصادی پرورش دام بخصوص بز سانن و گوسفند رومانوف و عدم وجود محدودیت در تولید آن ، بر توسعه دامداری شهرستان توصیه نمود.

مهندس سعیدی همچنین با اشاره با واگذاری زمین جهت احداث ترمینال های ضبط پسته گفت : تفکیک زمین بزودی انجام خواهد شد و در کوتاهترین زمان در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

سعیدی همچنین در خصوص عملکرد معین اقتصادی در شهرستان افزود : مس سرچشمه در حوزه تولیدی و کشاورزی ، همانطور که سایر معین های اقتصادی در سطح استان کار کرده اند میتواند فعالیت کند.
 
رییس سازمان جهاد گفت : یکی از بهترین زمینه های سرمایه گذاری که مورد حمایت سازمان می‌باشد ، تولید کود شیمیایی و سولفات آمونیوم می‌باشد و سرمایه گذاران می‌توانند در این زمینه سرمایه گذاری نمایند.

وی در پایان تاکید کرد که در کلیه زمین هایی که جهت سرمایه گذاری واگذار شده است بایستی فعالیت آغاز شده باشد در غیر اینصورت تمامی زمین ها پس گرفته میشود.


منبع : فرمانداری انار


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲