مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۸/۰۸/۱۴

زهرودی فرماندار طی جلسه ای با حضور روسای ادارات و روسای دستگاه قضا در شهرستان با اشاره به ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی و ماده ۲۳ مجازات تکمیلی گفت :

طی جلسه ای با حضور فرماندار انار ، روسای ادارات و روسای دستگاه قضا در شهرستان ؛ زهرودی فرماندار با اشاره به ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی و ماده ۲۳ مجازات تکمیلی گفت :
بکارگیری محکومین به مجازات حبس به ارائه خدمات عمومی رایگان توسط دستگاههای اجرایی ، علاوه بر کاهش جمعیت کیفری زندان ها و هزینه نگهداری زندانیان از بیت المال ، از یک سمت موجب کاهش لطمه به زندانی و خانواده ایشان گردیده و از سمتی دیگر خدمات ارزنده ای به عموم مردم عرضه خواهد شد. وی از دستگاههای اجرایی خواست تا نیروی مورد نیاز اداره خود را جهت استفاده از توان محکومین بصورت مکتوب اعلام نمایند.
لازم بذکر است آیین نامه اجرایی ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی ، به دستگاه قضا این اختیار را داده است تا به جای حکم حبس، از مجازات جایگزین بمنظور ارائه خدمات عمومی توسط مجرم رای صادر نماید.
این خدمات شامل :
امور بهداشتی و درمانی ، امور فنی و حرفه ای ، امور خدماتی ، امور کارگری ، امور کشاورزی ، دامدار ، جنگلداری و مرتع داری و ... می‌باشد.


منبع : فرمانداری انار


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲