مکان فعلی :

           

اخبار برگزیده :
۱۳۹۷/۰۲/۰۸

درجلسه کارگروه پدافندغیرعامل شهرستان با حضور معاون استاندارمطرح شد:

جلسه کارگروه پدافند غیرعامل شهرستان صبح روز جمعه ۷ اردیبهشت با حضور آقایان ملانوری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ، زهرودی فرماندار انار ، سلاجقه مدیر کل پدافند غیرعامل استان ، دکتر رشیدی مدیرکل دامپزشکی و تنی دیگر از مدیران و مسوولین استانی و شهرستانی برق، آب شهری و روستایی، جهاد کشاورزی ، راهداری و حمل و نقل جاده ای، انتظامی و صنایع مس پیرو بازدید بعمل آمده از محل راه اندازی پست قرنطینه ورودی شهرستان و استان از سمت استان یزد در محل سالن اجتماعات فرمانداری انار تشکیل گردید.

در این جلسه آقای ملانوری معاون استاندار بر ضرورت راه اندازی پست قرنطینه در ورودی شهرستان بمنظور پیشگیری از سرایت بحران بیماری های مشترک انسان و دام ، بخصوص بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان به استان تاکید نمود و خواستار راه اندازی هرچه سریعتر پست مذکور طی ضرب العجل یک هفته ای توسط مدیران استان با همکاری مسوولین شهرستان بصورت موقت و با در نظر گرفتن بودجه های استانی جهت راه اندازی آن در بلند مدت شد.

ایشان در ادامه خواستار تامین برق و روشنایی، محوطه سازی، تامین آب و ایمن سازی موقعیت مورد نظر شد و از صنایع ملی مس بعنوان معین اقتصادی شهرستان خواست همکاری لازم را در اینخصوص بعمل آورد.

آقای زهرودی فرماندار انار نیز از بکار گیری پتانسیلهای شهرستان جهت همکاری با ادارات کل جهت راه اندازی پست مذکور خبر داد و افزود راه اندازی پست مذکور برای شهرستان و استان جهت پیشگیری از انتقال بیماریهای مشترک میان دام و انسان ، بخصوص آنفولانزالای فوق حاد پرندگان و همچنین سایر اقلام و اجناس قاچاق و  منتقل کننده بیماریها و به تبع بحرانهای اجتماعی ضرورت دارد.

وی در ادامه به موقعیت در نظر گرفته شده قبل از مسیر دو راهی دهج اشاره کرد و افزود: باتوجه به موقعیت در نظر گرفته شده، مساعدت ادارات کل مربوطه جهت تامین برق و روشنایی، آب ، محیا نمودن جایگاه،محوطه سازی و ایمن سازی را میطلبد.

دکتر رشیدی مدیر کل دامپزشکی استان نیز با اعلام آمار تلفات ۲۵ میلیون پرنده در سال ۹۵ و ۲۷ میلیون پرنده در سال ۹۶ افزود بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان طی این دوسال در این زمینه کشور دچار هزینه شده است که در صورت هزینه برای پیشگیری ، قطعا هزینه بسیار پایین تری برای کشور در پی خواهد داشت.


منبع : فرمانداری انار


مطالب مرتبط با این موضوع :


آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲